Eğitim ve Gelişim Departmanı Eğitimler

Zorunlu Eğitimler

Stres ile Başa Çıkma Eğitimi
Eğitmen : Emirhan ÖZTÜRK
Bu program; Stres zihnimizi ve fiziksel gücümüzü olumsuz veya olumlu etkileyebilir. Hayata negatif yönüyle bakar, karamsar bir ruh hali alırız ve bu tüm hareket ve düşüncelerimize yansır. Bu stresin olumsuz halidir. Amaca ulaşırken kendi potansiyelimizi yeterince kullanmamızı ve bu doyumu hissetmemizi sağlayan ise stresin olumlu tarafıdır. Yoğun ve uzun olmamak koşuluyla aslında herkesin biraz strese ihtiyacı vardır. Önemli olan bunun farkında olabilmek ve kontrolü kaybetmemek.

Etkileşim Becerileri Eğitimi
Eğitmen : Canan ÖZEGEMEN
Bu program; iletişim becerilerini geliştirerek iş ve özel yaşamda etkili bir iletişim uzmanı yaratmayı hedeflemektedir.

Fark Yaratan Liderler Programı
Bu program; Fark yaratan liderler gelişim programımız 2019 yılı boyunca da FARK YARATAN LİDERLER Programı adıyla devam edecektir. Tüm yöneticilerimiz 2019 yılı sonuna kadar aşağıda bulunan eğitimlere periyodik olarak davet edilecektir. Tüm yöneticilerimiz aşağıda on başlıkta yer alan eğitimleri yıl sonuna kadar tamamlayacaklardır.

Seçmeli Eğitimler

Zor İnsanlarla Başa Çıkma
Eğitmen : Özden ÖZ USLU
Bu program; Zor insan profillerini tanımak, iletişim kurma yöntemleri, zor durumları yönetebilmek konularında farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

İSG Yaşam Mühendisleri Eğitimi
Eğitmen : Özden ÖZ USLU
Bu program; Psikolojinin temel ilkeleri ışığında deneyimleyerek öğrenmek, önleyici faaliyetlerin ve tutum değişikliklerinin geliştirileceğine dair temel ipuçlarını kazandırmayı hedeflemektedir.

Takım Çalışması ve Motivasyon
Eğitmen : Emirhan ÖZTÜRK
Bu program; Rekabetin artmasıyla birlikte ekiplerin beraber hareket etmesi, aynı hedef doğrultusunda sinerji yaratabilmesi organizasyonlar için çok kritik bir hal aldı. Yüksek performanslı ekip kültürü oluşturmak bir süreç yaratmak demektir. Günümüzde kaybetmemek için yerinde sayan değil, kazanmak için her şeyini ortaya koyan ekipler var oluşlarını sürdürecektir.

Sözlü Dövüş Sanatı
Eğitmen : Emirhan ÖZTÜRK
Bu program; Kung Fu’nun (insanın iç gelişimini vurgulayan bir Çin dövüş sanatı) amacı fiziksel bir saldırıyı etkisiz hale getirmek, silahsızlandırmak ya da caydırmaktır. Tongue Fu’nun (insanın iç gelişimini vurgulayan zihinsel bir sanat) amacı ise psikolojik bir saldırıyı etkisiz hale getirmek, silahsızlandırmak ya da caydırmaktır. Öz savunmanın sözlü biçimidir; acı sözler söylemek ya da susup kalmak yerine başvurulabilecek yapıcı bir seçenektir.

Telefonda Etkili İletişim
Eğitmen : Canan ÖZEGEMEN & Emirhan ÖZTÜRK
Bu program; telefon görüşmelerinizi verimli bir şekilde yönetebilmeyi, telefonda konuştuğunuz kişiyi anlayarak ve empati kurarak başarılı bir telefon görüşmesi yapabilmek için dikkat etmemiz gereken konular hakkında farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

Etkili Sunum Becerileri
Eğitmen : Canan ÖZEGEMEN
Bu program; katılımcıların etkili ve amaca yönelik sunumlar yapabilme becerisini kazandırmayı ve verimli toplantı yönetimi yetkinliği kazandırmayı hedeflemektedir.

Dile Gelen Tablolar
Eğitmen : Canan ÖZEGEMEN
Bu program; Kişisel gelişimi sanat aracılığı ile anlatarak kişinin kendi yönetim stratejilerini güçlendirmesini hedeflemektedir.

3 Doğru 1 Yanlış
Eğitmen : Canan ÖZEGEMEN
Bu program; kişinin güçlü sorular sorabilmesini sağlamak ve farkındalığını arttırmak hedeflemektedir.

Doğru Nefes ve Nefes Alma Taktikleri
Eğitmen : Pınar ÇOPUR MİRASYEDİ
Bu program; grup çalışmaları ile doğru nefes almayı öğrenmek, solunum performansını arttırmak, bedendeki düşük frekansların oluşturduğu blokajları açarak farkındalık yaratmak ve nefes ile olumsuz duygularımız ile baş edebilmenin yollarını anlamayı hedeflemektedir.

Öfke Kontrolü Eğitimi (Nefes Teknikleri ile)
Eğitmen : Pınar ÇOPUR MİRASYEDİ & CANAN ÖZEGEMEN
Bu program; İş ve özel yaşamımızda öfkeyi tanımlamak, öfkenin olumsuz etkilerini kontrol altında tutmaya yardımcı olacak teknikler ve alıştırmalar sunmaktır.

İş Hayatında Mindfulness
Eğitmen : Pınar ÇOPUR MİRASYEDİ
Bu program; (Bilinçli Farkındalık) çalışanların ve kurumların daha mutlu, verimli, yaratıcı ve tatmin edici bir ortamı birlikte oluşturabilmelerini hedefler. Mindfulness ile yüksek stres anlarında dahi kontrolü elinizde tutmak, zor durumlara çözüm oluşturmak için net bir bakış açısına sahip olmak ve tepkisellikten uzaklaşıp, her koşulda sakinliğinizi koruyabilmek mümkün olur. Böylece iş yerinde yaşadığınız her anı daha keyifli hale getirebilmenizi hedeflemektedir.

Travmadan Önceki Son Çıkış
Eğitmen : Uzm. Psk. Nazım SERİN
Bu program;Hayatımızın doğal akışını bozan ve bizim için sarsıcı olabilecek olayların neler olduğunu ve bu olayların bizler üzerindeki etkilerinin neler olabileceğini öğrenecek, travma açısından riskli olabilecek grupları ve bu durumda verilen tepkileri fark edebileceksiniz, olası travmatik olay karşısında duygularınızı daha iyi tahlil ederek nasıl yönetebileceğinizi öğreneceksiniz, kendinizi ve çevrenizdeki insanları daha bilinçli yönetebilecek, olumsuzlukları ortadan kaldırabilecek tedbirleri alabileceksiniz.

Yaratıcı Drama Atölyeleri
Eğitmen : Emirhan ÖZTÜRK


Hobi Atölyeleri
Eğitmen : Canan ÖZEGEMEN